SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading

Biz Kimiz

Biz Kimiz
GÜRSAN, 1979 yılından bu yana gerek asfalt ve beton agregası, gerekse çeşitli madenlerin işlenmesi için kırma, yıkama ve eleme gibi mineral işleme teknolojisi üzerine faaliyettedir.

Şirketimiz müşterilerine daha iyi hizmet vermenin ancak modern mühendislik ve nitelikli işgücü ile birleştirmekle mümkün olacağının farkındadır. Kullanım kolaylığı ve iş güvenliği gözetilerek tasarlanan kaliteli ve yenilikçi ürünlerimiz, toptan sorumluluk anlayışımızla tüm müşterilerimize, planlama safhasından şantiye teslimine kadar GÜRSAN tecrübesiyle sunulmaktadır. Sürekli bir gelişim sağlayan araştırmacı yaklaşımı ve sektörel tecrübesi, ekonomik fiyatlarla sunduğu kaliteli ürünleri, geleceği hedeflemiş teknolojisi ile, GÜRSAN kendini müşteri memnuniyetine adamıştır.

GÜRSAN markası Ankara, Ostim Sanayi Bölgesinde 1979 yılında faaliyetine “GÜRSAN MAKİNA SANAYİ” ismi altında şahıs firması olarak başlamıştır. Kurucumuz H.Gürkan Kınav’dır. Kendisi 1963 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden yüksek makina mühendisi olarak mezun olmuş, askerlik görevini 1964-1966 tarihleri arasında Ankara Hava Karargâhı’nda yapmıştır. 1966-1967 tarihlerinde MKE kurumu Etimesgut Uçak Fabrikası’nda daha sonra 1967-1969 yıllarında PETKİM Petrokimya A.Ş.’nin kuruluşu sırasında Amerikan müteahhit firma FOSTER WHEELER INC. ANKARA mühendislik firmasında çalışmıştır. 1969 yılında NACE MAKİNA SAN. LTD. ŞTİ.’ye girmiş, burada 1976 yılına kadar proje müdürlüğü görevini yürütmüştür. Daha sonra 1976-1979 yılları arasında aynı sektörde faaliyet gösteren ÖZMAK MAKİNA VE ELEKTRİK A.Ş.’nin müdürlüğünü yapmıştır.

1979 yılında ÖZMAK firmasında ayrılıp “GÜR-SAN MAKİNA SANAYİ” adı altında şahıs firmasını kurmuştur. GÜR-SAN, 1979’dan 1997’ye kadar şahıs firması olarak faaliyetlerine devam etmiştir. İlk ihracatını 1991’de Fransa’ya gerçekleştirmiştir. 1994 yılında da OSTİM’den halen faaliyetine devam etmekte olduğu Sincan’daki fabrikasına geçmiştir. Aynı yıl şu an şirket genel müdür yardımcısı görevini yürütmekte olan Ümit Ö. Kınav’ın firmaya katılımıyla 1997 yılında GÜR-SAN, limited şirkete dönüşmüştür.

2006 yılında ilave üretim tesis binası devreye alınarak toplam üretim alanı 7000 m2’ye ulaşmıştır.